Straż pożarna/Szpital wojewódzki w Jastrzębiu będzie leczył również chorych na Covid
Straż pożarna/Szpital wojewódzki w Jastrzębiu będzie leczył również chorych na Covid

Wstrzymano planowane zabiegi i przyjęcia. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Jastrzębiu-Zdroju staje się ośrodkiem również dla pacjentów z COVID. Pozostałych będzie przyjmował w sytuacjach pilnych i nagłych. Podobnie jest w szpitalu wojewódzkim w Rybniku!

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od 16 października 2020 r. staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19. Do tej pory pacjeci zakażeni koronawirusem kierowani byli do szpitali jednoimiennych. Ze względu na duży wzrost zachorowań w ostatnim czasie istnieje obawa, że niebawem może być potrzebne więcej miejsc. Docelowo jastrzębski szpital będzie dysponował 45 łóżkami dla wymagających opieki chorych na COVID-19.

Aby było to możliwe konieczne są zmiany organizacyjne - zabezpieczenie miejsc dla osób z koronawirusem wymaga wstrzymania przyjęć związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Od 16 października szpital będzie przyjmował pacjentów w sytuacjach nagłych i pilnych, wymagających ratowania życia.

Sytuacja jest trudna nie tylko dla pacjentów, ale również dla personelu medycznego. Pracownicy szpitala mają nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli szpitalowi powrócić do standardowego funkcjonowania. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy liczą na wsparcie i zrozumienie mieszkańców miasta i regionu.

Komentarze

Dodaj komentarz