policja.pl
policja.pl

W sobotę, około godziny 20.15 policjanci pojechali do jednego z mieszkań przy ulicy Śląskiej, gdzie mieszkańcowi przeszkadza głośna impreza w mieszkaniu sąsiada. Kiedy patrol przybył do zgłaszającego, nikt mundurowym nie otworzył drzwi. Pod adresem gdzie miała odbywać się impreza, mieszkanie otworzył 73-letni mieszkaniec, bardzo zdziwiony wizytą stróżów prawa. Mundurowi ponownie udali się pod adres zgłaszającego interwencję, gdzie usłyszeli szepty dochodzące z mieszkania “ cicho, cicho, zaraz sobie pójdą”. Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otworzył. W związku z bezpodstawną interwencją policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

Komentarze

Dodaj komentarz