Łukasz Kohut
Łukasz Kohut

To co wyczynia obecnie polski rząd to jest zdrada stanu. Umówiliśmy się na członkostwo w elitarnym klubie Unii Europejskiej kilkanaście lat temu. W tym czasie Polska radykalnie się zmieniła, stała się dużo bogatszym krajem. Wystarczy zapytać mieszkających w naszym regionie Ukraińców, jak wygląda obecnie stan ukraińskiej gospodarki, ile tam się zarabia, jak wygląda infrastruktura – nie tylko drogowa. Startowaliśmy niemalże z tego samego pułapu.

Zapowiedź weta budżetu europejskiego przez Premiera Morawieckiego to broń atomowa. Tym bardziej, że w tym momencie historii nie mówimy tylko o budżecie na kolejne 7 lat. Unia Europejska postanowiła dodatkowo wygenerować 750 miliardów euro na Fundusz Odbudowy – Next Generation EU.

To kolejny ważny krok w integracji europejskiej, bo część z tych funduszy to wspólna europejska pożyczka z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. I właśnie teraz rząd PiS pod rękę z Orbanem mówi: NIE! Czym to się może skończyć? Europą dwóch prędkości, Polska zostanie, o ile już nie jest, totalnie zmarginalizowana. I o ile regularny budżet zostanie procedowany w formie prowizorium, to Fundusz Odbudowy zostanie wstrzymany. Zresztą podobnie jak Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, tak ważny dla Śląska i górników, który miał być finansowany z regularnego budżetu i z Funduszu Odbudowy właśnie.

Jak to się wszystko skończy w Polsce? Moim zdaniem utratą władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Są już pierwsze pogłoski, że Kaczyński nie panuje nad partią i klubem w Parlamencie. I już nie tylko na linii Ziobro – Morawiecki jest wojna, ale szerzej. 23 miliardy euro na odbudowę polskiej gospodarki po pandemii są Polsce niezbędne. Kaczyński jest w klinczu. Winter is coming.

Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego, politolog, fotograf, felietonista Tygodnika Regionalnego Nowiny

Komentarze

  • Eric 01 grudnia 2020 10:58Hi, Eric here with a quick thought about your website enowiny.pl... I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites. Like yours, many of them have great content. But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits. I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else. Here’s a solution for you… Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site. CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later. Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going. Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable. CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=enowiny.pl

Dodaj komentarz