Archiwum Jedna z akcji oddawania krwi
Archiwum Jedna z akcji oddawania krwi


Sytuacja w szpitalach staje się coraz trudniejsza. Potrzebne jest osocze, którego ciągle brakuje, a można je pozyskać tylko od ozdrowieńców. Dlatego Sztab Kryzysowy JSW apeluje do pracowników, którzy przechorowali Covid-19 i zostali uznani za osoby zdrowe, aby oddali osocze i pomogli wyzdrowieć innym. 

- Najbliższa okazja do oddania - tak bardzo potrzebnego - osocza będzie już w najbliższy piątek i sobotę podczas barbórkowej akcji – zachęca biuro prasowe JSW.

Krew będzie można oddać 27 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w godzinach od 8.00 do 15.00. Natomiast dzień później, tj. 28 listopada, krew będzie można oddać w Hali Zbornej KWK Pniówek oraz w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w godzinach do 8.00 do 14.00.

Do tej pory chęć udziału w szlachetnej akcji wyraziło 385 pracowników. Pamiętaj, twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na Covid-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

Komentarze

Dodaj komentarz