UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

W wydarzeniu wzięła udział młodzież klas ósmych szkół podstawowych. W postaci klipów filmowych zaprezentowano 25 zawodów, w których kształcona jest młodzież w jastrzębskich szkołach ponadpodstawowych.

Zwycięzcami zostali Zespół Szkół Nr 3, który zaprezentował zawód policjanta oraz Zespół Szkół Nr 2 w zawodach: technik architektury krajobrazu oraz klasie rehabilitacyjno-medycznej. Jury oceniając przedstawione filmy kierowało się inwencją, pomysłowością oraz techniką ich wykonania. Istotne było to, że to sami uczniowie przybliżali i opisywali profile kształcenia.

Należy zaznaczyć, że klasa policyjna w Zespole Szkół Nr 3 od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i część jej adeptów pracuje później w służbach mundurowych. Nową propozycją jest z kolei kierunek - architektura krajobrazu w „Korfantym”. To klasa prowadzona w technikum i daje konkretne uprawnienia zawodowe oraz możliwość kształcenia na studiach. 

Uznanie jury zyskał także kierunek klasy rehabilitacyjno-medycznej, realizowanej w oparciu o współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu. Nauka w niej pozwala poznać specyfikę zawodów medycznych i ułatwić drogę dalszej edukacji.

Komentarze

Dodaj komentarz