post image
Sołectwo Bełk.

Polub eNowiny na Facebook'u - kliknij tutaj.

Do konkursu, sołectwo Bełk zgłosiło zadanie dotyczące wymiany oraz budowy nowych przystanków autobusowych. 

- W ramach tego przedsięwzięcia mieszkańcy nie tylko zdecydowali o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na wykonanie przystanków autobusowych, lecz także mieli wpływ, w jaki sposób ten przystanek ma wyglądać i jakie ma posiadać wyposażenie. To nie tylko miała być ławeczka, na której można usiąść i oczekiwać na przyjazd autobusu. Każdy przystanek został również wyposażony w tablicę informacyjną podświetlaną za pomocą panelu solarnego zainstalowanego na jego dachu (zamieszczane są tam najważniejsze informacje dotyczące sołectwa, w tym o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych), a na dodatek wyklejony zdjęciami lotniczymi, wielkoformatowymi, sołectwa Bełk - informuje sołectwo Bełk.

Nowe przystanki to kolejny element promocji sołectwa. Znajdują się już tutaj witacze, które stoją przy każdym wjeździe do Bełku.  

Co ważne, projekt był konsultowany z mieszkańcami, któzy sami pomagali przy inwestycji. Przygotowywali teren pod przystanek przy budynku OSP czy wybierali zdjęcia, które znalazły się na poszczególnych przystankach. 

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano jeszcze w lutym tego roku. 

Tak wyglądały przystanki w Bełku przed ich wymianą. Źródło: Sołectwo Bełk.

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.