UM Knurów.
UM Knurów.

Pojemniki na nakrętki mają zarówno pomagać potrzebującym jak i promować proekologiczne działania i umacniać poczucie solidarności wśród mieszkańców.

- Jest to nie tylko przedsięwzięcie proekologiczne, ale przede wszystkim mające na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym - poprzez uzyskanie pieniędzy ze sprzedaży odpadów plastikowych w postaci nakrętek - informuje knurowski magistrat.

Jakie nakrętki można wrzucać do pojemników?

- Już teraz zachęcamy do gromadzenia wszelkiego rodzaju plastikowych nakrętek, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach, a także chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów - dodaje UM Knurów. 

Pojemniki niebawem pojawią się w kilku miejscach w Knurowie. Między innymi w rejonie ratusza oraz obiektów sportowych MOSiR Knurów. Co ciekawe, przy obiektach sportowych pojemniki będą miały kształt piłek. 

-  W sumie będą co najmniej 4 pojemniki. Mamy nadzieję, że jak tylko poprawi się pogoda, a wraz z nią przyjdzie wiosna, mieszkańcy Knurowa korzystać będą chętnie z nowych lokalizacji, przyczyniając się tym samym do zrobienia czegoś dobrego dla innych ludzi oraz dla naszej planety! - informują knurowscy urzędnicy. 

Komentarze

Dodaj komentarz