UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

1 marca o godzinie 15.00 upływa termin nadsyłania projektów w konkursie na ścieżkę turystyczną promującą Jastrzębie-Zdrój. Konkurs zorganizowano z okazji 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego. Głównym tematem planowanej trasy powinna być solidarnościowa tradycja miasta. 

- To właśnie w Jastrzębiu-Zdroju 40 lat temu napisaliśmy niezwykle ważny rozdział historii kraju - strajki górników, pracujących w kopalniach na terenie naszego miasta doprowadziły do podpisania przełomowego Porozumienia Jastrzębskiego. To tradycja, o której chcemy przypominać - zarówno mieszkańcom naszego miasta, jak i całej Polski. To właśnie z okazji tych wydarzeń we wrześniu stworzyliśmy pierwszy w naszym mieście mural. Liczę na kreatywnoć naszych mieszkańców i pasjonatów historii. Z całego serca zachęcam do udziału w konkursie - powiedziała prezydent Anna Hetman.

Trasa powinna prowadzić od pomnika Porozumienia Jastrzębskiego poprzez Kościół na Górce (Parafia Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła), osiedle Gwarków i przylegający jar, aż do Łaźni w Moszczenicy (Centrum Dziedzictwa Postindustrialnego i Porozumienia Jastrzębskiego), która będzie wieńczyć Szlak Wolności. Pozostałe punkty trasy uczestnicy konkursu zaproponują samodzielnie.

Szczegóły dostępne po kliknięciu tutaj. 

Komentarze

Dodaj komentarz