Dominik Gajda / Archiwum.

Niemal cały mecz odbywał się pod dyktando jastrzębian. Już początek spotkania należał do siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy szybko wyszli na prowadzenie (3:0). Przewagę punktową utrzymywali niemal do końca pierwszej partii, choć pod jej koniec nie obyło się bez emocji. Ostatecznie pierwszy set wygrali 29:27.

Początek drugiej części spotkania to wymiana cios za cios. Wystarczyła jednak chwila, by jastrzębianie przejęli inicjatywę i rozpoczęli pogoń po zwycięstwo w drugim secie (8:6). Proste błędy radomian w ataku, doprowadziły do szybkiego zdobywania kolejnych punktów, by ostatecznie jastrzębianie wygrali drugi set 25:18.

Początek trzeciego seta należał do radomian, którzy zdobyli dwupunktowe prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, bo po kilku minutach to jastrzębianie wrócili na prowadzenie (11:8), by ostatecznie wygrać trzecią część spotkania 25:15 i cały mecz 3:0.

Dzięki niedzielnej wygranej, Jastrzębski Węgiel przypieczętował drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego. W tabeli prowadzi ZAKSA.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (27:29, 18:25, 15:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Konarski, Kędzierski, Ostrowski, Josifow, Firszt, Lucas Loh, Masłowski (libero) oraz Pasiński, Gąsior, Sander, Zrajkowski, Nowowsiak,

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Kosok.

info: jastrzebskiwegiel.pl