post image
Pixabay.com

Choć ograniczenia w prowadzenia działalności gospodarczej dotknęły wiele branż, przedsiębiorcy nie zostają pozostawieni sami sobie. Jedną z form wsparcia, jakie oferuje Jastrzębie-Zdrój, jest zwolnienie z podatku od nieruchomości.

- Gospodarka to system naczyń połączonych. Ograniczenia dla przedsiębiorstw dotykają nie tylko ich samych, ale mają wpływ na całe miasto - wskazuje prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.

W Jastrzębiu-Zdroju działa ponad 70 lokali gastronomicznych (kawiarni, restauracji czy barów). Wszystkie mogą skorzystać z ulgi, podobnie jak przedsiębiorcy z innych branż, które zostały objęte rządowym zakazem prowadzenia działalności. Poza gastronomią są to między innymi baseny, siłownie, kluby fitness, domy weselne, hotele i niektóre sklepy w galeriach handlowych.

Aby skorzystać ze zwolnienia z podatku za luty 2021 roku wystarczy złożyć korektę deklaracji lub informacji na podatek od nieruchomości oraz wypełnić formularz informacji o negatywnych skutkach finansowych pandemii dla przedsiębiorców. Zainteresowani mają czas do 30 czerwca 2021 roku. Formularze są dostępne w jastrzębskim Wydziale Podatków i Opłat. 

Komentarze

Dodaj komentarz