post image
Michał Kucharski i Mateusz Maik zapraszają do współpracy przyszłych i obecnych przedsiębiorców

Misją Stowarzyszenia od zawsze był rozwój przedsiębiorczości. Członek zarządu, trener biznesu, mentor, przedsiębiorca Mateusz Maik cieszy się, że organizacja będzie realizować ją na terenie Wodzisławia przy bliskiej współpracy z samorządem.

- Jednym z głównych elementów wspierających biznes na terenie miasta jest przemyślany ekosystem, polegający na współpracy między różnymi organizacjami, instytucjami działającymi na rzecz przedsiębiorczości, które wzajemnie się uzupełniają, nie konkurując między sobą – mówi.

Dodajmy, że Maik był dyrektorem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w latach 2017-2019, który pomagał w rozwoju 56 inkubatorów AIP w całej Polsce.

- Cieszę się, że wykorzystamy w mieście nasze ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu inkubatorów przedsiębiorczości, realizując nasz projekt inkubatora aktywnie i realnie wspierającego lokalny biznes – przekazuje Michał Kucharski, prezes Stowarzyszenia, w latach 2016-2019 dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości ds. wiedzy i społeczności, trener, doradca biznesowy, przedsiębiorca.

- Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru założyliśmy z potrzeby edukowania na najwyższym poziomie, w przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych metod – tłumaczą założyciele organizacji.

- Informacje na temat zakładania i prowadzenia swojej firmy dalej są postrzegane u nas w kraju jako wiedza tajemna. Chcemy to zmienić. Prowadząc szkolenia, wykłady, prelekcje, organizując gry edukacyjne, pokazujemy, że o biznesie da się rozmawiać w przystępny sposób – zapowiadają członkowie Stowarzyszenia.

Swoje działania ukierunkowują do kilku podstawowych grup. Po pierwsze młodzież. Wierzą, że zmiany w mentalności dokonywać trzeba na etapie jej kształtowania. Chcą pokazywać tym, którzy decyzję o ścieżce kariery mają jeszcze przed sobą, jakie mają opcje. Po drugie, osoby chcące zmienić coś w swoim życiu zawodowym. Często przybywają do nich ludzie od lat marzący o swoim biznesie, którym brakło odwagi do ruszenia w jego kierunku. Podpowiadają, jak to zrobić, jak zminimalizować ryzyko klęski. Po trzecie, sami przedsiębiorcy.

- Bo będąc reprezentantami tej grupy, wiemy, jak ważne jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i kontaktów – tłumaczą.

O konkursie

Przypomnijmy, konkurs ofert na powierzenie zadania publicznego miasta w zakresie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości w 2021 roku, skierowany był m.in. do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni socjalnych, spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Te mogły zgłaszać się do urzędu miasta do 22 lutego. Ich oferty opiniowała powołana w tym celu komisja konkursowa. Zarządzenie o wyborze oferty przygotowanej przez Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru zostało podpisane 1 marca. Wysokość środków przeznaczonych na prowadzenie Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości wynosi 50 tys. zł.

Aktualne informacje dotyczące drugiego sektora w Wodzisławiu Śląskim znajdziecie na stronie internetowej miasta http://www.wodzislaw-slaski.pl/aktualnosci/biznes.

Komentarze

Dodaj komentarz