post image
Policja.pl

Dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych już dawno nie spotkał się z taką interwencją. Początkowo wszystko wyglądało wręcz beznadziejnie, a szanse na ustalenie danych personalnych nastolatka, który chciał targnąć się na własne życie, były bardzo niewielkie. Zwłaszcza, że w tego rodzaju sytuacjach każda upływająca minuta jest wyjątkowo cenna.

24 marca około godziny 20:40 do łaziskiej jednostki Policji wpłynęło bowiem zgłoszenie mieszkanki województwa wielkopolskiego, która przekazała treść niepokojącej rozmowy jej nastoletniej córki z osobą, o której wiadomo było jedynie tyle, że ma 12 lat i mieszka na terenie Łazisk Górnych. Znane było także imię chłopca. Wymiana zdań między, znającymi się od kilku tygodni, nastolatkami na jednym z internetowych komunikatorów wskazywała, że stan psychiczny młodego mieszkańca powiatu mikołowskiego jest zły. On sam kilkakrotnie wskazywał, że chce zrobić sobie krzywdę.

Dyżurny stanął na wysokości zadania. Choć jak sam dziś przyznaje, miał spore obawy, gdyż ilość przekazanych mu informacji była szczątkowa. Do działań poszukiwaczych zaangażował wszystkich policjantów będących w tym momencie na służbie. Dzielnicowi, patrolowcy, a także policjanci komórek kryminalnych rozpoczęli szereg intesywnych działań. Podjęte czynności i ustalenia, w tym te w przestrzeni sieci internetowej, doprowadziły ich w końcu do poszukiwanego 12-latka.

Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres, chłopiec przebywał w domu razem ze swoim ojcem, który przedstawioną mu sytuacją był wyraźnie zszokowany i poruszony.Po szczegółowej rozmowie nastolatek przyznał się do prowadzonej z młodą mieszkanką powiatu poznańskiego rozmowy. Potwierdził, że miewa myśli samobójcze. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Przeprowadzona przez policjantów interwencja zakończyła się pomyślnie.

Jak podkreślają dziś łaziscy mundurowi, codzienna służba rodzi wiele rozmaitych sytuacji. Czasem nie wystarczą jednak chęci i profesjonalne podejście do sprawy. Potrzeba też po prostu szczęścia i pozytywnego zbiegu okoliczności. To właśnie dzięki tym wszystkim czynnikom być może udało się zapobiec ludzkiej tragedii.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.