UGiM Czerwionka-Leszczyny / Katarzyna Mazur, Hanna Piórecka-Nowak.
UGiM Czerwionka-Leszczyny / Katarzyna Mazur, Hanna Piórecka-Nowak.

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, za służbę Romana Chlubka, podziękował Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

- Komendant Roman Chlubek od lat jest związany z Komisariatem w Czerwionce-Leszczynach i jestem przekonany, że trudno będzie przyzwyczaić się do tego, że zabraknie go w tym miejscu. Panie Komendancie - 19 lat służby jako komendant, wcześniej jako zastępca komendanta. Serdecznie Panu za to dziękujemy, życzymy dobrej atmosfery w nowej pracy i kolejnych awansów. Jest mi niezwykle miło, że mogę te słowa wypowiadać w imieniu radnych, reprezentantów Gminy i Miasta, ale także mieszkańców i władz samorządowych. Za wszystko co zrobił Pan dla naszej gminy bardzo serdecznie dziękujemy - podkreślił Burmistrz.

Zwrócił się również do nowego Komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach Mariusza Wieczorke.

- Chciałbym oficjalnie powitać Pana Mariusza Wieczorke, mieszkańca sąsiedniej gminy Pilchowice. Panie Komendancie, będzie Pan pełnił bardzo ważną rolę polegającą na zapewnieniu mieszkańcom bezpieczeństwa. W imieniu radnych, władz samorządowych i naszych mieszkańców życzymy Panu przede wszystkim spokojnej i dobrej służby - powiedział Burmistrz. 

Młodszy inspektor Roman Chlubek pełni służbę w policji od 1991 roku. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował zarówno w pionie prewencyjnym, a także w pionie kryminalnym. Od 1999 roku pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, gdzie w 2002 roku został Komendantem.

Podinspektor Mariusz Wieczorke służbę w Policji pełni również od 1991 roku. W 2004 roku powierzono mu obowiązki Zastępcy Komendanta  Komisariatu Policji w Rybniku-Nowinach, a rok później - Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach. W 2007 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, a od 2015 roku na stanowisko Naczelnika tego Wydziału.

 

info: UGiM Czerwionka-Leszczyny. 

Komentarze

  • Katarzyna 30 marca 2021 08:12To ten który kazał gazować ludzi w Face to Face ?

Dodaj komentarz