post image
Materiały prasowe.

Dżudoczki pojechały do Antalyi z wielką nadzieją na udany start i nie zawiodły. Zarówno Agata (-52kg) jak i Julia (-57kg) już w pierwszych swoich pojedynkach pokazały, że przyjechały tutaj by wygrywać, by pokazać piękne, widowiskowe judo. Julia na waza-ari pokonała reprezentantkę USA Akiyama Leilani, a Agata przed czasem rozprawiła się z reprezentantką Peru Gamarra Carbajal Brillith.

W kolejnych pojedynkach, Agata w doliczonym czasie walki pokonała Włoszkę Castagnola Martina, a Julia znów przez rzut oceniny na waza-ari pokonała Tunezyjkę Khelifi Gofran. Pojedynki te dały zarówno Agacie jak i Julii awans do półfinałów. Tutaj przeciwniczki zawiesiły przed naszymi dziewczynami wysoką poprzeczkę.Mimo świetnej postawy, Agata w niespełna minutę uległa niepokonanej tego dnia reprezentantce Uzbekistanu Keldiyorova Diyora, zaś Julia po 3 minutach pojedynku uległa aktualnej mistrzyni świata Kanadyjce Deguchi Christa.

Blok finałowy

Pozostało nam czekać jedynie na popołudniowy blok finałowy, w którym rybniczanki stawały do walk o brązowe medale. Agata uległa w swoim pojedynku rozstawionej z nr 1 na tym turnieju reprezentantce Izraela Cohen Gili i ostatecznie została sklasyfikowana na 5 miejscu. Zdobyła także 360 pkt do rankingu olimpijskiego.

Z kolei Julia zafundowała nam blisko sześciominutową walkę. Jednak to ona była tą atakującą, dominujacą w walce zawodniczką i to ona ostatecznie po niezwykle zaciętej, roztrzygniętej w dogrywce walce zdobyła brązowy medal, bukiet kwiatów, 1500 dolarów i 500 punktów do rankingu olimpijskiego. 

 

Gratulujemy sukcesów!

Źródło: Polonia Rybnik.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.