post image
Zdjęcie: Dominik Gajda

Dodatkowe punkty szczepień w naszym regionie. Dzięki staraniom tutejszego posła Grzegorza Matusiaka za kilka dni ma powstać punkt szczepień w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II w Jastrzębiu- Zdroju i Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.


- Od wielu dni zgłaszali się do mnie mieszkańcy z prośbą o interwencję w tej sprawie. Dla wielu osób to poważny problem. Rozmawiałem z osobami, którym miejsce szczepienia wyznaczono w Katowicach, a nawet Krakowie. Nie wszyscy posiadają własne samochody, a komunikacja autobusowa czy kolejowa nie zawsze jest możliwa. Ważny jest też czas. Ze względów bezpieczeństwa osoby, które mają być zaszczepione, powinny dokładnie przestrzegać wyznaczonych terminów i nie zjawiać się zbyt wcześnie lub za późno. Staje się to poważnym wyzwaniem, kiedy do punkty szczepień trzeba pokonać kilka lub kilkadziesiąt kilometrów - powiedział Grzegorz Matusiak. – Jestem przekonany, że powstanie dodatkowych punktów szczepień usprawni procedurę, a mieszkańcy regionu nie będą musieli podróżować po całym województwie - dodał jastrzębski parlamentarzysta.


Jeszcze w tym tygodniu powinny zakończyć się ostatnie ustalenia w tej sprawie. Poseł Grzegorz Matusiak podkreśla, że rozmowy jakie prowadził z dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz Wojewodą Śląskim okazały się bardzo konkretne, a obaj rozmówcy dołożyli wszelkich starań by kolejne punkty szczepień powstały jak najszybciej w naszym regionie.
 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.