post image
UM Pszów.

Abies Polska jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów drewna konstrukcyjnego i klejonego. W Pszowie, spółka zakupiła nieruchomości przy ulicy Traugutta i rozpoczęła budowę hali magazynowej w ubiegłym roku. 

Nowy przedsiębiorca na dobry początek został zwolniony z podatku od nieruchomości.

- W 2019 r. Rada Miejska zdecydowała, że przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność w Pszowie mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta. Tak było w tym przypadku. Przedsiębiorca przez trzy lata będzie mógł korzystać ze zwolnienia w podatku od nieruchomości – wyjaśnia Piotr Kowol, zastępca burmistrza.

Będzie praca

Nowa hala magazynowa lada dzień będzie gotowa. Obok niej czekają sterty drewna przygotowane do załadunku. Cały teren to jeden wielki plac budowy. Dlatego w planach jest zatrudnienie 10-15 osób.

- Szukam solidnych cieśli, stolarzy i ludzi z uprawnieniami do prowadzenia wózka widłowego, którzy nie boją się lawirować po placu z sześciotonowymi pakietami. To naprawdę trudne zadanie – mówi prezes Eugeniusz Guettler.

Spółka istnieje na rynku od 2015 roku. Zajmuje się dystrybucją drewna, wprost z austriackiej Abies Austria. Firma produkuje między innymi drewno konstrukcyjne lite i klejone.

Przy ulicy Traugutta powstanie także sklep, w którym mieszkańcy Pszowa i okolic będą mogli zakupić potrzebne produkty. 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.