KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

O sytuacji pisaliśmy kilka dni temu tutaj: Policyjny nalot na restaurację. Wczoraj, restauracja Chata Staropolska wydała oświadczenie, w którym odnosi się do niedzielnej sytuacji oraz do komunikatu policji. 

- W końcu mieliśmy chwilę na zastanowienie się nad niedzielnymi wydarzeniami w Chacie Staropolskiej. Wasze wsparcie wciąż nas trochę onieśmiela, ale daje nam wiele nadziei na przyszłość. Chcemy teraz na spokojnie wyjaśnić pewne kwestie i nieścisłości - informuje na facebook'u Chata Staropolska.

W pierwszej części oświadczenia czytamy, że w kontroli uczestniczyli nieumundurowani policjanci, którzy odmawiali okazania legitymacji służbowej.

- Komendant Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim uczestnicząc w całej akcji w stroju cywilnym ODMÓWIŁ OKAZANIA LEGITYMACJI SŁUŻBOWEJ, informując nas, iż mimo takiego obowiązku "nie ma jej przy sobie"  - czytamy w oświadczeniu.

Restauracja sprzeciwia się także tej części komunikatu policji, w którym mundurowi informują o zastaniu w lokalu 20 osób podczas imprezy okolicznościowej.  

- Po pierwsze wskazujemy, iż nie byliśmy organizatorem żadnej imprezy okolicznościowej, na miejscu zastali jedynie osoby oczekujące na odbiór zamówionego cateringu, w tym 6 osób dorosłych oraz 11 małych dzieci - czytamy dalej.

Właściciel restauracji podkreśla także, że klienci nie byli rozpłaszczeni i oczekiwali na skompletowanie zamówienia, w drodze powrotnej z uroczystości kościelnej. Jak czytamy, nie zbliżali się także do stołów.

Policja opublikowała także zdjęcie jednej z sal, ich zdaniem z przygotowanym stołem z posiłkami. Jak informował Polsat News, właściciele wskazywali, że to jedynie dekoracja do fotograficznej sesji.

-  PRZEBIEG INTERWENCJI choć w miarę spokojny , to odbył się z pogwałceniem wszelkich możliwych norm. Wystarczy wspomnieć o groźbach wyważenia drzwi do biura, kiedy w zamieszaniu i stresie, przy trzęsących się rękach mieliśmy trudności ze znalezieniem klucza do biura , braku podania podstawy prawnej całej akcji - informuje restauracja na facebook'u.

Kliknij aby powiększyć.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz