KPP Wodzisław 19-letni wówczas Grzegorz W. po zatrzymaniu przez policję
KPP Wodzisław 19-letni wówczas Grzegorz W. po zatrzymaniu przez policję

8 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, świadczenie w wysokości 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także 10 tys. zł dla rodziców Amelii, Katarzyny i Łukasza – na takie kary skazała dziś 6 maja sędzia Ewa Tatarczyk Grzegorza W. Zwolniła oskarżonego w całości od ponoszenia kosztów sądowych.

Ponieważ od  tragedii, która wydarzyła się 19 września 2020 roku do dzisiaj przebywał w areszcie śledczym, ten czas zostanie mu wliczony do orzeczonej wobec niego kary więzienia.

Przypomnijmy, że Grzegorz W. był piłkarzem jednego z podwodzisławskich klubów sportowych. Po meczu rozegranym 19 września 2020 roku pił alkohol. Następnie w takim stanie siadł za kierownicę skody octavii i pojechał w kierunku swojego domu. 

Jak ustalił sąd, Grzegorz W. na drodze między Czyżowicami a Godowem naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Kierował samochodem pod wpływem alkoholu, miał we krwi 2,2 promila.

- Nie zastosował się do obowiązujących reguł, zaniechając należytej obserwacji drogi. W Godowie na ulicy Powstańców Śląskich w sposób nieuzasadniony zjechał na przeciwny pas ruchu, a potem na chodnik, gdzie samochodem uderzył w Amelię – zaznacza pani sędzia. 

Mężczyzna uciekł z miejsca tragedii. Niedługo potem został zatrzymany.

Dziewczyna doznała rozległych i bardzo ciężkich obrażeń: otwartego złamania lewego ramienia i lewego podudzia, stłuczenia tkanek miękkich głowy, krwiaka podpajęczykowego i stłuczenia mózgu, klatki piersiowej, nóg. Miała połamane kości krzyżowe. Amelię próbowali uratować lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

24 września 2020 roku dziewczyna niestety zmarła. Bezpośrednim powodem była zaostrzająca się niewydolność krążeniowo – oddechowa po urazie wielonarządowym.      

Komentarze

  • Reksio 06 maja 2021 22:18https://zdrogi.pl/smiertelnie-potracil-mloda-matke-z-dzieckiem-porazajaca-reakcja-na-wyrok-sadu-040521-kk?fbclid=IwAR35PZoLl3nGHRdxqGmrFFs97D121IWB3yTI2-nd7_v9Cc6JMQcMZL5Kmbs
  • Adam 06 maja 2021 21:48Za śmierć tak naprawde mi bliskiej osoby pierdolony cwel dostaje 8 lat. Po 5 latach wyjdzie za to że będzie ciągnął gałe innym w areszcie. Pluje na takich jak on. Zabrałeś skurwysynu dziewczyne która mogła żyć jeszcze spokojnie 60 lat. Niech cie kurwo pakują w dupe w tym areszcie

Dodaj komentarz