KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

Podkłady, podrozjazdnice kolejowe czy też beczki zawierające organiczne odpady z substancjami niebezpiecznymi, które ze względu na swoje właściwości fizykochemiczne mogły powodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, odnaleźli podczas wykonywania swoich czynności policjanci Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. 

W sprawę nielegalnego składowania odpadów na terenie Rogów oraz Wodzisława Śląskiego zaangażowane były również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Straż Pożarna oraz Gmina Gorzyce.

- Jak ustalili śledczy, 63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w okresie od 2019 do 2020 roku pozbywał się niebezpiecznych odpadów, zakopując je pod tworzonym wybiegiem dla koni mieszczącym się na terenie "Parku leśnego" w Rogowie. Odpady pokolejowe przechowywał również na jednej z działek mieszczącej się w na ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śląskim - informuje rzecznik wodzisławskiej policji.

Jak wynika z opinii biegłego z zakresu ochrony środowiska, znalezione nieczystości a w szczególności ich sposób składowania były niebezpieczne dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynów, a Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi sprawcy do 5 lat więzienia. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz