Nie na takim szczycie

Niestety piłkarze Nędzy przegrali kolejny mecz i ich straty do lidera są już praktycznie nie do odrobienia. Tworków musiałby ulec nie tylko im, ale nie zdobyć punktu w czekających go kolejnych dwóch spotkaniach. Mecz na szczycie nie przyniesie więc spodziewanych emocji, ale jeśli zakończy się remisem lub zwycięstwem Tworkowa, drużyna będzie mogła świętować zdobycie tytułu mistrza klasy A i awansu do piątej ligi.W najciekawszym spotkaniu 28. kolejki Górki Śląskie podejmowały Baterex i rozstrzygnęły losy meczu już w pierwszej odsłonie, po której prowadziły 3:0. Goście od 40. minuty grali w dziesiątkę, więc zasłużyli sobie na uznanie za zdobycie bramki i remisową drugą połowę.W innym interesującym spotkaniu, derbach gminy Gorzyce, Przyszłość II Rogów zmierzył się z Unią Turza. Mecz odbywał się na głównej płycie klubu z Rogowa. Gospodarze od 48. minuty prowadzili 2:0 i wydawało się, że odniosą pewne zwycięstwo. Jednak po bramkach strzelonych w 71. i 75. minucie przez piłkarzy Turzy drugą żółtą kartką został ukarany bramkarz Przyszłości Robert Okrent. Remis utrzymywał się do czwartej minuty doliczonego czasu gry, gdy po raz trzeci piłkę w bramce rywali umieścili przyjezdni. W pozostałych do zakończenia meczu trzech minutach jeszcze jedną groźną sytuację stworzyli gospodarze, jednak nie udało im się uratować punktu.Również zamykająca tabelę drużyna Chałupek prowadziła w pojedynku z Samborowicami 2:0 i jak się miało okazać, była to jej jedyna zdobycz w tym meczu. Bohaterem pojedynku w Chałupkach był Nieborowski, który bez treningów w zespole Samborowic (pracował za granicą) wszedł na boisko, by strzelić cztery bramki.Wyniki 28. kolejki: Bemat Lyski – Adamowice 1:5 (0:4) Dyla – Teodorowicz, Dyrszka, Czogała, Ochwat, Kierszner, Przyszłość II Rogów – Unia Turza Śląska 2:3 (1:0) Szymiczek, Pawłowski – Adamiec 2, Bersiński, Dąb Gaszowice – Pstrążna 2:2 (1:1) Śleziak, Bugdol – Łobaczewski, Ł. Broża, Tworków – Kornowac 5:2 (2:0) Klimek, Popławski, Jeziorski, Brachmański, Marcinkowski – S. Pytlik, L. Gatnar, Krzyżkowice – Unia II Racibórz 1:1 (0:0) Przybyła – Tomasiak, Rafako Racibórz – Buk Rudy Wielkie 3:3 (1:0) Dancewicz, M. Węgrzyn, Krenzer – Bok, M. Frątczak, Piątek, Górki Śląskie – Baterex Nędza 4:1 (3:0) Sitek 2, Gronert, Czerny – Kozicki, Kolejarz Chałupki – Samborowice 2:4 (2:2) Fedorów, Bacewicz – Nieborowski 4.1. Tworków 27 62 73:372. Nędza 27 53 78:423. Górki 28 47 62:494. Turza 28 45 56:475. Gaszowice 28 41 59:516. Krzyżkowice 28 41 47:487. Rafako 28 40 59:638. Samborowice 27 39 47:399. Kornowac 28 39 51:5310. Rogów II 28 38 51:4311. Adamowice 28 37 49:5312. Rudy 28 36 63:6413. Lyski 28 32 51:7114. Unia II 28 30 53:6015. Pstrążna 28 30 55:7016. Chałupki 28 12 47:112