post image
Materiały prasowe Wracamy do gry i rozpoczynamy realizację strategii, która zapewni odbudowę naszej pozycji a zarazem wzrost wartości Spółki– powiedział Marcin Jankowski, wiceprezes Engineering sp. z o.o.

Wierzyciele RAFAKO Engineering zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za zawarciem układu i kontynuowaniem działalności Spółki. Wynik zatwierdził gliwicki sąd, więc postanowienie jest już prawomocne.

- Wracamy do gry i rozpoczynamy realizację strategii, która zapewni odbudowę naszej pozycji a zarazem wzrost wartości Spółki– powiedział Marcin Jankowski, wiceprezes Engineering sp. z o.o.

- Od dziś możemy pozyskiwać nowe zlecenia w obszarach, w których w Polsce jest bardzo dużo do zrobienia. Przypomnę, że przejęliśmy pełne referencje wraz z zespołem po PBG oil & gas, a poprzez realizowane wspólnie z Rafako S.A. kontrakty w zakresie budownictwa energetycznego posiadamy unikalne na rynku polskim kompetencje oraz zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem. To wszystko pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, tym bardziej, że rynek, na którym działa RAFAKO Engineering ma ogromny potencjał – dodał.

Spółka jest aktywnym graczem na rynku ropy i gazu ziemnego, jak również serwisu urządzeń elektroenergetycznych i pozyskuje nowe zlecenia w tych obszarach. W opinii zarządu postępowanie układowe pozwoliło Spółce na nowo ułożyć relacje z biznesowymi partnerami i wypracować adekwatny do sytuacji rynkowej model biznesowy, co w efekcie umożliwi przygotowanie do pozyskania inwestora zewnętrznego.

RAFAKO Engineering, spółka z polskim kapitałem, istnieje od 2007 roku. Realizowała wiele dużych projektów w segmencie ropy i gazu oraz budownictwa energetycznego. Ostatnio była odpowiedzialna za rozruch nowego bloku 910 MW w Jaworznie, a obecnie zajmuje się m.in. pracami serwisowymi na tym projekcie. Prace rozruchowe obiektów energetycznych i serwisowanie ich, w tym regeneracja katalizatorów, będą obok segmentu ropy i gazu, główną linią biznesową RAFAKO Engineering.

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.