post image
Zdjęcie: Dominik Gajda/Mateusz Kłosek, prezes Eko Okien

Inwestycja warta będzie kilkaset milionów złotych. - Otworzymy nowy zakład z halą produkcyjną, działem administracji i sprzedaży. To nasz plan na najbliższe kilka lat. Na początek zatrudnimy tysiąc osób. Pierwszy etap zakładu ma ruszyć w przyszłym roku - zapowiedział dziś Mateusz Kłosek, prezes Eko Okien.

- Witamy w mieście nowych wodzisławian - cieszy się prezydent miasta Mieczysław Kieca. - Bardzo się cieszę, to niesamowita wiadomość dla Wodzisławia, całego powiatu i subregionu zachodniego. Bardzo duży inwestor, jakim są Eko Okna, zagościł w Wodzisławiu Śląskim. Zakupił 17 hektarów terenów inwestycyjnych w strefie Olszyny. Ze słów inwestora wiemy, że prace mają ruszyć niebawem - dodaje prezydent miasta.

Miasto zapowiedziało ze swej strony, że otworzy dodatkowe oddziały przedszkolne na trasie dojazdu pracowników do nowego zakładu. Dodatkowo wybuduje nowe przedszkole, dedykowane dzieciom pracowników zatrudnionych w strefie Olszyny. Rozwinie też budownictwo mieszkaniowe na osiedlu Batory. Będą to zarówno lokale komunalne, jak i adresowane pod pracowników.

- Dzisiejszy pracownik potrzebuje komfortu pracy, a komfort to dobre miejsce do zamieszkania, to stabilna rodzina i bezpieczeństwo najmłodszych - podsumowuje prezydent Kieca.

Miasto zaoferuje też inwestorowi ulgę w podatku od nieruchomości, których wartość szacuje się nawet na kilka milionów złotych w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Co ciekawe, działka, którą kupiły Eko Okna, nie była miejska. Był to teren Archidiecezji, który od lat był promowany w ramach konkursu Grunt na medal. 

- Zdecydowaliśmy się na ten teren, bo znajduje się 30 kilka kilometrów od naszej siedziby. Daje nam to możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia pracowników, których mamy z tego terenu. To nam pozwoli szybciej wystartować. Rozpatrywaliśmy inne lokalizacje, ale ta daje nam najwięcej możliwości: dużo hektarów do zagospodarowania, blisko miasta - mówi Mateusz Kłosek, prezes Eko Okien.

Firma zapłaciła za grunt cenę rynkową, około 50 zł za metr kwadratowy.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz