post image
Pixabay

Jak poinformował wykonawca, 10 i 11 czerwca planowana jest zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej numer 933 w (ulica Jastrzębska) w Wodzisławiu Śląskim. Należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu oraz zmianami w kursowaniu autobusów.


Prace związane będą z wykonywaniem warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Inwestorem zadania jest Zarząd Województwa Śląskiego, a wykonawcą firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę, w czasie wykonywania robót nie będzie możliwości utrzymania ruchu kołowego. Droga będzie zamknięta dla ruchu od godziny 6.00 w dniu 10 czerwca na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łużycką do skrzyżowania z ulicą Stefana Czarnieckiego włącznie ze skrzyżowaniem, natomiast w dniu 11 czerwca na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stefana Czarnieckiego do skrzyżowania z ulicą świętego Wawrzyńca. Dojazd do posesji na zamkniętych odcinkach drogi będzie możliwy po około 2 godzinach od ułożenia warstwy ścieralnej na danym odcinku drogi. Ruchem będą kierować uprawnieni pracownicy.

Zmianie ulegnie również przebieg linii autobusowej numer 38 Wodzisław Śląski – Gołkowice. Autobusy po obsłużeniu przystanku Wilchwy Osiedle będą kursować ulicami: Leonida Teligi, Stefana Czarnieckiego i Skrzyszowską w kierunku przystanku Kopernika Szachta i dalej na dworzec autobusowy i dworzec PKP. Nie będą obsługiwać przystanków położonych wzdłuż ulicy Jastrzębskiej (Wilchwy Blazy, Wilchwy Szkoła i Wilchwy Cyganek) oraz ulicy Mikołaja Kopernika (Kopernika Szkoła).

Komentarze

Dodaj komentarz