Policja.pl
Policja.pl

We wtorek po godzinie 15.00, do policjantów z Jastrzębia-Zdroju zadzwonił 21-letni mężczyzna i powiadomił, że na ulicy rozpoznał mężczyznę, który ukradł jego portfel z dokumentami, pieniędzmi i karta płatniczą. Mężczyzna wiedział, że zgubił portfel około godziny 7.00 przy jednym ze sklepów w godzinach porannych na osiedlu Zdrój, jednakże nie zgłosił tego faktu, myśląc, że na własną rękę go poszuka.

Osoba, która znalazła portfel, niestety nie miała żadnych skrupułów i zabrała portfel. W międzyczasie poszkodowanemu udało się przejrzeć monitoring ze sklepu, gdzie zarejestrowany został moment, zabrania leżącego przed sklepem portfela. W trakcie poszukiwań, mężczyzny o podanym rysopisie, poszkodowany zauważył 62-latka na ulicy Nowa. Natychmiast powiadomił mundurowych, którzy zatrzymali podejrzanego.

Za przywłaszczenie portfela z dokumentami oraz kartą bankomatową, a następnie zniszczenia ich, mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. 62-latek decyzją Prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Przypominamy, że przysłowiowe „znalezione - nie kradzione” nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej. Należy pamiętać, że rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt Policji albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Komentarze

Dodaj komentarz