Dominik Gajda.
Dominik Gajda.

To pierwsze na taką skalę wydarzenia w powiecie raciborskim po trudnym dla wszystkich covidowym roku. Wystąpiły mażoretki, Krzysztof Respondek, grupy Singers i Video oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na scenie pojawi się także zespół Kombi.

W sobotę 12 czerwca w zamku odbył się I Ogólnopolski Mażoretkowy Zawrót Głowy. Wszystko to w podziękowaniu służbie zdrowia i osobom zaangażowanym w opiekę i ratowanie życia podczas pandemii. Pogoda nie pozwoliła jednak na występ zespołu Kombi, który ostatecznie został przeniesiony na niedzielę.

W niedzielę na dziedzińcu odbyła się XV edycja Festiwalu „Śląskie Smaki”. To świetna okazja do spróbowania najlepszych regionalnych potraw.

Kucharze stanęli do rywalizacji o Złotą, Srebrną i Brązową Zopaskę w trzech kategoriach. Można było także podpatrzeć kulinarne sztuczki Remigiusza Rączki i Marii Pietruszki, uczestniczki programu Zamiana Szefów Kuchni. 

Na scenie mogliśmy zobaczyć Krzysztofa Respondka i grupę Singers. Świetny koncert dał za to zespół Video. Na scenie plenerowej zagościł ponadto Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, zaś na godzinę 21. zaplanowano koncert zespołu Kombi, a po nim pokaz sztucznych ogni. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz