Foto: UM Rybnik.
Foto: UM Rybnik.

Jak dowiadujemy się z Wydziału Dróg Urzędu Miasta Rybnika, przyczyną niedziałającej sygnalizacji świetlnej była kolizja drogowa.

- Wczoraj ktoś nam skosił całą bramownicę. Była kolizja pojazdu z bramownicą i to jest przyczyna niedziałającej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu - informuje nas pracownik Zarządzania Ruchu w Wydziale Dróg.

Kiedy sygnalizacja zostanie uruchomiona? Tego na razie nie wiadomo.

-  Dopiero kiedy ustalimy zakres uszkodzeń i możliwości ich naprawy - czy będzie to naprawa, czy pełna wymiana całego wysięgnika, czyli bramownicy w tym przypadku - będziemy mogli powiedzieć jak długo potrwają prace i kiedy będzie można tą sygnalizację włączyć. Na dzień dzisiejszy ustalamy co się stało, bo kable są pościnane, nastąpiło totalne zniszczenie - dodaje.

Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę przejeżdżając przez to skrzyżowanie. 

Komentarze

  • Kierowca Uwaga! Nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniu Mikołowska-Sybiraków-Wyzwolenia 14 czerwca 2021 18:08Mało, że to skrzyżowanie jest "ciasno przejezdne" to jeszcze decyzja p.Kuczery z przed kilku lat. Było rondo, było dobrze, no ale władca Rybnika chciał zabłysnąć. Na nic prośby mieszkańców... władca chciał zabłysnąć i zabłysnął. Skrzyżowanie nie przejezdne z powodu świateł. Ha,Ha,Ha... Mam nadzieję, że to ostatnia jego kadencja. Na rondzie nic się nie psuje, tylko trzeba się umieć po nim poruszać. Pan Prezydent Rybnika chyba nie umiał i kazał za pieniądze (niby z unii) czyli nasze - zrobić "światła". W całej polsce przerabiają takie skrzyżowania na ronda a pan Piotr jako jedyny w Polsce, przerobił rondo (bezpieczne) na niebezpieczne skrzyżowanie. Bardzo "mądry" jest ten pan. Dobrze, że nie jest prezydentem Polski.

Dodaj komentarz