Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

Pożar pojawił się tuż przed godziną 20. Wezwani na miejsce strażacy, zauważyli pożar wewnątrz dwóch segmentów hali magazynowej. 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 19:50 o pożarze hali magazynowej w Knurowie przy ulicy Klasztornej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych sił środków straży pożarnej, potwierdzono informację o rozwiniętym pożarze wewnątrz dwóch segmentów hali magazynowej, która łącznie składała się z sześciu takich segmentów - informuje nas Oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Gliwicach, kpt. Damian Dudek.

Na miejscu pracowało aż 17 jednostek straży pożarnej.

- W związku z rozmiarem zdarzenia, kierujący działaniem ratowniczym zadysponował dodatkowe środki. Na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej, w tym również zadysponowano kontener ze sprzętem ochrony układu oddechowego - dodaje strażak.

Pożar został opanowany o godzinie 22:31. Na miejscu nadal pracują strażacy, którzy zabezpieczają teren.

- Obecnie na miejscu pracują jeszcze dwa zastępy straży pożarnej, które zabezpieczają miejsce zdarzenia i dozorują pogorzelisko - wskazuje nasz rozmówca.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. 

Przyczyna pożaru na ten moment nie jest jeszcze znana i będzie ustalana przez policję. Z pierwszych szacunków wynika, że straty materialne mogą sięgać nawet 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że przed tygodniem doszło do podobnego zdarzenia w Stanicy. 

Przeczytaj także: Poważny pożar w Stanicy.

Komentarze

Dodaj komentarz