Pixabay.com
Pixabay.com

Wczoraj po godzinie 16.00, policjant z żorskiego wydziału ruchu drogowego w czasie wolnym od służby natknął się w parku na nietrzeźwą 14-latkę. Dziewczynka oddychała, jednak leżała zupełnie bezwładnie i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Policjant wezwał pogotowie i poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego.

- Dziecko przetransportowane zostało przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie otrzymało fachową pomoc. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastolatka spożywała alkohol i kto jej go dostarczył, ale już wyjaśniają to policjanci - relacjonuje żorska policja.

Niestety coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol i często potrzebują one natychmiastowej pomocy medycznej. Dlatego też policja zachęca rodziców pijących dzieci do kontaktu z doradcami Pomarańczowej Linii - grupy osób zajmujących się profesjonalnie pomaganiem dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z eksperymentowaniem z alkoholem oraz innymi środkami zmieniającymi nastrój i zachowania. Pod numerem telefonu 801 14 00 68 można znaleźć specjalistyczne wsparcie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz