Archiwum ŁUKASZ KOHUT POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, POLITOLOG, FOTOGRAF, FELIETONISTA TYGODNIKA REGIONALNEGO NOWINY
Archiwum ŁUKASZ KOHUT POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, POLITOLOG, FOTOGRAF, FELIETONISTA TYGODNIKA REGIONALNEGO NOWINY

Co prawda jako poseł do Parlamentu Europejskiego - w tej sprawie - realnie niewiele mogę zrobić, bo szpitale i służba zdrowia to jurysdykcja stricte państw członkowskich – a w tym wypadku zarządu województwa, ale mogę temat nagłaśniać. I robię to –w Internecie znajdziecie Państwo petycję, którą można ze mną podpisać w tej sprawie. Po kilku dniach mamy już ponad 500 podpisów, wkrótce wydrukuję ją w formie pisma i dostarczę na biurko Marszałka Województwa Śląskiego. 

Nie będę w tym miejscu robił wykładu z politologii i europeistyki – chociaż osobiście uważam, że ochrona zdrowia powinna być wspólna i lepiej dofinansowana w całej Europie. Mielibyśmy po prostu stabilniej i bezpieczniej. Ale to temat na inną okazję. A jest jak jest – i chyba jak każdy – oczekuję stabilnej, przewidywalnej ochrony zdrowia, dla każdego, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Państwo nie musi odbudowywać pałaców i budować w megalomanii nowych lotnisk – ale powinno dbać o zdrowie swoich obywateli! Tyle i aż tyle. 

Okręg rybnicki ma 9 parlamentarzystów, z tego obecnie 5 z partii rządzącej. Nie widziałem z ich strony żadnej reakcji, żadnej interwencji, ba! żadnej próby ratowania zamykanych oddziałów. Chyba nie tak powinna wyglądać praca posłów z regionu, którzy mają realny wpływ na swój rząd. 

Po opublikowaniu mojej petycji dostałem od Pani Dyrektor Szpitala – przez pełnomocniczkę – ostrzeżenie, że petycja, w której jest sama prawda, narusza jej dobro osobiste. 

To co mają powiedzieć mieszkańcy Rybnika i naszego regionu – kiedy ich ochrona zdrowia – jest kwestionowana i stoi pod znakiem zapytania? 
Oczywiście petycji nie usunę. Nie ma mojej zgody na dewastację śląskiej ochrony zdrowia!

 

Komentarze

  • bercik --rusz łepetyną 20 lipca 2021 11:34bercik --ZUS ma to do zdrowia ze część składek tam wpłacanych idzie na służbę zdrowia. A im mocniej dziennikarze bedą pieprzyć że trza ludziom wydłużyć wiek emerytalny to mniej ludzi będzie chciało rzetelnie płacić ZUS a to oznacza że i na służbę zdrowia nie będzie.
  • bercik O czym ty synku piszesz? /do Kuby66/ 19 lipca 2021 14:50Co ma ZUS do służby zdrowia?To jest odrębny budżet ze składek EMERYTALNYCH a nie składek zdrowotnych.Jeżeli cyfra 66 ma oznaczać twój wiek to coś nie tak pod sufitem.
  • Kuba 14 lipca 2021 14:44No coz Panie Posle.Jak sie stale jako dziennikarzyna na zlecenie mocodawcow pisze ze trzeba wydluzyc wiek emerytalny to nie ma sie co dziwic iz coraz mniej ludzi placi utopiiny ZUS.a jakniej to i mniej pieniedzy na zdrowie .Kolo sie zamyka.To wy dziennokarze jestescie winni.

Dodaj komentarz