Krystyna Maj / KPRM.
Krystyna Maj / KPRM.

W czasie konferencji towarzyszącej piknikowi „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”, zorganizowanemu w wielkopolskim Kaliszu, premier zaznaczył, że COVID-19 to „wielka tragedia”. Dodał, iż jego pokolenie, osób po 50-tym i 60-tym roku życia, pamięta, że szczepienie dzieci to było „coś normalnego”. „Dzięki temu pozbyliśmy się takich chorób jak ospa prawdziwa, jak kiedyś okrutna, straszna choroba Heinego-Medina” – zaznaczył.

„Jeżeli będzie potwierdzenie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności europejską, a więc także polską, że można szczepić dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość. Jest to dobrowolne szczepienie, po to, żeby przerwać ten łańcuch zakażeń, żeby nie było czwartej fali (zakażeń-PAP)” – powiedział szef rządu.

Mówiąc o szczepieniach premier powiedział, że to osiągnięcie medycyny, które „zmieniło nasze życie na lepsze”. „Przecież ogromna większość matek, ojców się z tym zgodzi” – powiedział Morawiecki.

Premier zaznaczył, że "dzieci są przyszłością narodu". Przypomniał, że przed dwoma miesiącami rząd zapowiedział wprowadzenie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. „To dodatkowe 500 zł od 13. do 36. miesiąca życia, po to, żeby panie, kobiety, matki, mamy, mogły łączyć łatwiej życie zawodowe i życie rodzinne” – powiedział.

(PAP).

 

Komentarze

Dodaj komentarz