Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę ogłosić, że dziś pan prezydent Piotr Masłowski oficjalnie przystępuje do ruchu Polska2050 Szymona Hołowni - mówił wiceprezes stowarzyszenia Michał Kobosko, który następnie wręczył Piotrowi Masłowskiemu odznakę.

Podczas spotkania, Piotr Masłowski zwracał szczególną uwagę na transformację, która czeka sposób zasilania Elektrowni Rybnik. Podkreślił, że jest to symbol tego co będzie działo się w Rybniku i na Śląsku. 

- To co wydaje mi się najbardziej kluczowe, to zmiana gospodarcza, która zajdzie w Rybniku. Chciałbym te rozwiązania ogólnokrajowe dopracować na poziom Rybnika, ale i także całego subregionu. (...) Chciałbym wnieść do tego ruchu sprawy związane ze śląskością i tożsamości Ślązaków. Zapraszam wszystkich do współpracy i budowania struktur partii w Rybniku - podkreślał wiceprezydent Rybnika.

Piotr Masłowski zadeklarował, że przeciwko prezydentowi Piotrze Kuczerze nie wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych. Jak zareagował jednak jego przełożony na decyzję o wstąpieniu do Polski2050? 

- Jeżeli chodzi o prezydenta Piotra Kuczerę, zareagował na moją decyzję bardzo pozytywnie. Nie jest żadną tajemnicą, że mamy dobre relacje i konsultowałem z nim tą decyzję. Myślę, że ta współpraca na niwie samorządowej i politycznej będzie układała się bardzo dobrze - dodał.

Polska2050 to ruch społeczno-polityczny, który działa od roku i został zainicjowany przez Szymona Hołownię. Obecnie w ruchu działa ponad 26 tysięcy aktywistów. Wiceprezes stowarzyszenia Michał Kobosko zapowiedział w Rybniku, że Polska2050 jako partia będzie brała udział w najbliższych wyborach parlamentarnych i samorządowych.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • nnn noname 16 lipca 2021 15:39się powinna ta partia inaczej nazywać (...), ale zaraz bym miał bana

Dodaj komentarz