post image
Wikimedia.org / Łukasz 3z / Zdjęcie poglądowe.

- To pierwszy pojazd, w którym w naszym województwie będzie można się zaszczepić. Dysponujemy nim dzięki uprzejmości Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, która udostępniła nam autokar przystosowany do zbiórek krwi, profesjonalnie wyposażony na wzór gabinetu lekarskiego – powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Wyjazdowe akcje szczepień przeciw COVID-19 są organizowane w woj. śląskim od majówki, dotąd jednak korzystano z przywożonych na miejsce kontenerów lub namiotów. Jak podkreśla Alina Kucharzewska, takie akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. "Dla przykładu – od początku czerwca mieszkańcom podano podczas akcji wyjazdowych ponad 8 tys. jednodawkowych szczepionek Johnson&Johnson. To wygodna forma, nie wymagająca załatwiania wielu formalności, pozwalająca skorzystać ze szczepienia np. podczas festynu czy pikniku” – dodała Kucharzewska.

W przyszłą niedzielę mobilne zespoły wykonujące szczepienia przeciw COVID-19 pojadą do 12 parafii w tych miejscowościach woj. śląskiego, gdzie wciąż niewielu mieszkańców zdecydowało się na przyjęcie preparatu. Będą to m.in. Wielowieś, Jeleśnia, Rajcza, Dąbrowa Zielona czy Wręczyca Wielka.

Mieszkańcom woj. śląskiego – jednego z najciężej doświadczonych przez pandemię regionów w kraju – podano dotąd 4 071 634 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 1 892 942. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz