Źródło: Policja Śląska.
Źródło: Policja Śląska.

Tym razem uczestnicy mają okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej.

- Projekt powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi - absolwentów szkół średnich planujących związać swoją drogę zawodową z policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi naszej formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby - podkreśla policja.

Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej. Spotkania są także okazją do uzyskania informacji dotyczących rekrutacji do służby, kryteriów doboru i wymaganych dokumentów.

Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym na sprawdzenie swoich umiejętności i kondycji fizycznej, ale także na zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Odbędą się 11 oraz 25 sierpnia br. w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl.

 

Źródło: Policja Śląska.

 

Komentarze

Dodaj komentarz