Archiwum Grzegorz Matusiak, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Grzegorz Matusiak, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

W tym samym czasie zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która również wybrała nowe władze partii, przy czym sposób wyboru do złudzenia przypominał scenariusz przewrotu pałacowego. Celnie ujęli to reporterzy TVN 24. Pozwolę sobie  zacytować – „dokonano roszad na stanowiskach w zarządzie partii” - nic dodać, nic ująć. 

Trudno oprzeć się wrażeniu, że roszada odbyła się według dokładnie zaplanowanego scenariusza. Na początek zbiorowa dymisja przewodniczącego Borysa Budki i wiceprzewodniczących Ewy Kopacz i Bartosza Arłukowicza. W takiej sytuacji Rada Krajowa wybiera nowych wiceprzewodniczących, którymi zostają Donald Tusk i Borys Budka. Zgodnie ze statutem PO, ten pierwszy, jako najstarszy wiceprzewodniczący, przejmuje władze w partii. Szkoda, że w tej roszadzie stanowisk nikt nie uwzględnił propozycji Rafała Trzaskowskiego, który chciał wewnętrznych wyborów w Platformie Obywatelskiej. Może wtedy władze w PO zostałyby wybrane prawie jak w PiS – prosto, jasno, przejrzyście i demokratycznie. 

Komentarze

  • i Janusz 07 sierpnia 2021 08:45Panie Grzegorzu oj cos mi sie wydaje,malo,widze to i czuje ze stadko popuerajacych PIS sie rozpierzchło.To pseudorozdawnictwo glownie menelom,nierobom zyciowym,kosztem dlugielata zatrudnianym,ta drozyzna inflacyjna zżerają ca oszczednosci spracowanych ludzi, bezdyskusyjna juz dewaluacja srodkow z PPE czy PPK i kicha z tym spotkana,te pomysly na pierwszenstwo osog zblizajachych sie do przejscia a przez to wychowywanie spoleczenstwa bezmyslnych matolow, nieodpowidzialnych rowerzystow i hulajnogowiczow ktorzy juz nawet na zwyklych przejsciach czynia sobie prawo przejazdu,te pomysly na bezmyślne drakonskie karanie kierowcow pobto glownie aby ratowac budzet rozdawnictwa jak i wiele iinnych .Niech Pan przekaze Kaczynskiemu ze choc akternatywy nie ma to wcale nie musimy isc na wybory a to oznacza ze juz moze nie wygrac .
  • Inspektor 09 sierpnia 2021 08:29 "Danusia i Wojciech Śmieja, rodzeństwo z Rydułtów rozkręca akcję Blaskowisko. Chcą, by piesi po zmroku byli lepiej widoczni na drogach, a przez to bezpieczniejsi. Bo pieszy w starciu z pojazdem zawsze jest na straconej pozycji. Oni niestety wiedzą o tym doskonale. W zeszłym roku ich mama zginęła na przejściu dla pieszych. Co prawda była dobrze widoczna, ale rodzeństwo nie ma wątpliwości, że wiele śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych, to pokłosie tego, że są on na drodze słabo widoczni." .".Ostatnio wiele się pisze i mówi o zagrożeniach na drodze ,szczególnie dużo o pijanych kierowcach . Problem istotnie jest lecz ciekawe, że szczególnie głośny jak trzeba w drakoński sposób podnieść mandaty . Dziwi jednak fakt, iż ludzie którzy o tym trąbią nagle zdecydowali się jakby na złość kierowcom także trzeźwym wpuścić na pasy z pierwszeństwem już nawet zbliżających sie pieszych i to często całkowicie nieoświetlonych gdy na odwrót to pojazdy są oświetlone. Wchodzi taki jeden z drugim ugruntowany w przekonaniu że jest KRÓLEM-- w czarnych ubraniach ,wieczorową porą ,deszcz ,mżawka ,szaro z nieoświetlonego pobocza a ustawodawca który do tego doprowadził wskazuje pijanych!-- ...Tylko Kto więcej tragedii spowodował/uje takim głupim prawem które nie definiuje dostatecznie dobrze zachowanie pieszego ,-"-zatrzymaj się ,spojrzyj na lewo ,prawo ,znowu w lewo -jak jedzie jeden ,dwa pojazdy przepuść i dopiero kontynuuj" -Nie tylko przestępstwa drogowe ,także sądowe a nawet legislacyjne czyli uchwalanie zabójczego prawa. Panowie Posłowie ,nie czujcie się niewinni.!--policja odnotowała znaczne zwiększenie wypadków z pieszymi!
  • Komuna wróciła 10 sierpnia 2021 10:30Jak zyskać w "erze potrzeb" pieniądze do budżetu -odp: "-trzeba rozpętać w mediach kampanie o pijanych kierowcach" a potem już tylko wszystkim drakońsko podnieść mandaty. Jak by na inne metody dyscyplinujące nie było nas stać . A dlaczego o tym piszę ? przecież tak się załatwiało sprawy za nieboszczki komuny- medialnie.
  • Ewa 10 sierpnia 2021 12:57a jak zrobić własny Naród w ciu...la . Trza każdemu dziecku obiecać 500 zł a potem zrobić inflacje zamieniając je w realu na 200 zł przy okazji okradając osoby mające oszczędności na czarna godzinę przez zero procent na lokatach. Następnym razem obiecacie 1000 zł i każdej babci 1700zł.

Dodaj komentarz