Adam Guz/KPRM.
Adam Guz/KPRM.

"Mamy olbrzymi problem z pandemią, ponieważ ona w tej chwili trochę przycichła, ale czwarta fala pandemii jest za progiem, i najprawdopodobniej w ciągu miesiąca uderzy w Polskę. Apelujemy do wszystkich o to, żeby się szczepili, bo szczepienie jest jedynym remedium na tę sytuację" - powiedział dziennikarzom po uroczystości przekazania strat wojennych w siedzibie MKDNiS wicepremier Gliński.

Wskazał, że "to jest jedyne lekarstwo, które obniży to uderzenie czwartej fali".

Jak mówił, "będą ludzie umierali, jeżeli nie będziemy się szczepili". "Naszym obowiązkiem jest o tym mówić, żeby wszyscy się szczepili" - podkreślił.

"Będziemy prosili naszych olimpijczyków, osoby, które uzyskały wielki sukces, ale także są rozpoznawalne, i myślę, że mają poczucie obowiązku wobec naszej wspólnoty, żeby uczestniczyły także w kampanii informacyjnej dot. szczepień. Zapraszamy także media" - przekazał szef MKDNiS.

Zaapelował: "Szczepmy się, bo to jest jedyne rozwiązanie". "Tak, jak pokonaliśmy wiele różnych chorób, bardzo groźnych, masowych, tak z tą chorobą możemy wygrać tylko i wyłącznie poprzez szczepienie się" - zaznaczył minister kultury.

Szczepienia przeciw COVID-19 są w Polsce dobrowolne, mogą z nich skorzystać dorośli i młodzież od 12. roku życia. Od grudnia ub. r., gdy w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19, podano ponad 35 mln dawek. W pełni zaszczepionych, czyli po dwóch dawkach preparatu od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca i po jednodawkowym od Johnson & Johnson jest ponad 17,8 mln osób. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz