Zdjęcie poglądowe / Dominik Gajda.
Zdjęcie poglądowe / Dominik Gajda.

To efekt postulatów mieszkańców ul. Piotrowickiej, którzy narażeni są na niedogodności ze strony kierowców pojazdów ciężarowych, którzy nie przestrzegają ograniczeń w ruchu na końcowym odcinku tej drogi. Wielu z nich, mimo istniejącego oznakowania, próbuje przedostać się przez granicę korzystając z przejścia w Skrbeńsku, choć fizyczne przeszkody ustawione na granicy przez stronę czeską to uniemożliwiają. W rezultacie kierowcy tych pojazdów zawracają ciężkimi zestawami na wąskiej drodze, powodując duże niedogodności dla mieszkańców posesji położonych w ciągu tego odcinka drogi.

- Starosta przypomniał, że zwrócił się wcześniej do administratorów Google Maps i Automapy z prośbą o niewyznaczanie trasy dojazdu do Republiki Czeskiej przez przejście graniczne Skrbeńsko-Petrovice u Karvine, lecz przez przejście Gołkowice-Zavada. Poprosił też Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl. o zwiększenie nadzoru nad przestrzeganiem obowiązujących na ul. Piotrowickiej ograniczeń w ruchu - informuje biuro prasowe Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Wydział Komunikacji i Transportu przygotował już propozycje rozwiązań dotyczących organizacji ruchu, które pozwolą na przekraczanie granicy w Skrbeńsku jedynie osobom pieszym i kierującym jednośladami. Czy zostaną one jednak wcielone w życie zdecydują konsultacje zarówno z władzami Piotrowic koło Karwiny, jak i gminy Godów czy policją. 

Komentarze

  • Bernard 15 sierpnia 2021 17:20Nie chodzi tylko o ciężarówki, w ciągu doby tysiące aut osobowych, busów, kamperów z autostrad A1 i A4 jadą na południe Europy przez przejście w Skrbeńsku bo tak kierują nawigacje. Często kilka aut zatrzymuje się przed granicą a na włączonych silnikach przez kilkanaście minut zastanawiają się czy przejadą i zaglądają na nawigacje. Najgorzej jest w nocy, nie można spać, nie można otworzyć okien - smród z rur wydechowych i hałas silników. Jedyne wyjście - ruch lokalny lub przejście tylko dla pieszych i jednośladów.
  • Xx 15 sierpnia 2021 14:00No właśnie. Po stronie Czech nie ma właściwej infrastruktury drogowej. Domy przy wąskich drogach.
  • Marek 11 sierpnia 2021 11:50No i jak tu się nie zgodzić ;)

Dodaj komentarz