Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

Samuel Mlynarović urodził się 23 maja 1990 roku w Popradzie. W miejscowym klubie rozpoczynał przygodę z hokejem i w jego barwach zadebiutował w słowackiej ekstraklasie. Jako zawodnik HK Poprad wystąpił także w reprezentacji Słowacji w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2010 roku, które odbyły się w Kanadzie. Mlynarović zagrał wówczas w sześciu spotkaniach, zdobywając gola w przegranym derbach z Czechami. 

Po odejściu z HK Poprad w 2011 roku występował także w HC Koszyce i HC 46 Bardejov, po czym wrócił do macierzystego klubu na jeden sezon, aby w kolejnym spróbować swoich sił w kazachskim Irtyszu Pawłodar. Dwuletnia przygoda z Wielkim Stepem zakończyła się dla Samuela zdobyciem mistrzostwa Kazachstanu. W 2016 roku Mlynarović wrócił do Popradu, a ostatnie lata spędził w HC Bańska Bystrzyca i Dukli Michalovce. W minionym sezonie w barwach tych dwóch klubów rozegrał w słowackiej ekstraklasie niemal pięćdziesiąt meczów, w których zapisał na swoje konto 16 pkt.

- Pozyskaniem tego doświadczonego napastnika zamykamy letni okres transferowy w naszym klubie - informuje dyrektor sportowy Leszek Laszkiewicz.

 

źródło: jkh.pl 

Komentarze

Dodaj komentarz