KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.50 w centrum miasta. Przechodnie poinformowali jastrzębskich policjantów o motorowerzyście, który zjechał do rowu i uderzył w słup.

- Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że za kierownicą motoroweru siedzi 50-letni jastrzębianin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na miejsce przybył Zespół Pogotowia Ratunkowego, który przebadał nietrzeźwego motorowerzystę, nie stwierdził obrażeń. Mężczyzna ze swojego zachowania już wkrótce będzie się tłumaczył przed sądem - przekazuje asp. Halina Semik.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Mundurowi zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jastrzębscy stróże prawa w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 1.25, na ulicy Wrocławskiej zatrzymali kolejnego nietrzeźwego. 36-letni kierujący fordem wydmuchał 1,3 promila w wydychanym powietrzu. Konsekwencje, które go czekają to także kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Komentarze

Dodaj komentarz