post image
Zamek Racibórz Szykuje się wielka uczta dla melomanów

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru od wtorku 14 września w Punkcie Informacji Turystycznej, przy ul. Zamkowej 2. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. W przypadku zapełnienia wszystkich wolnych miejsc, zostaną dołożone dodatkowe krzesła na dziedzińcu przed kaplicą zamkową! 

UWAGA! Ze względu na próby i koncert, na ostatnie zwiedzanie kaplicy zamkowej z przewodnikiem, zapraszamy tego dnia o godz. 15.00. 

Tomás Luis de Victoria: Requiem (Officium Defunctorum) 
Fernando de las Infantas: Loquebantur variis linguis 

Antonina Ruda, Magdalena Łukawska, Michalina Bienkiewicz, Zuzanna Hwang - sopran 
Matylda Staśto-Kotuła, Zuzanna Kozłowska, Łukasz Dulewicz - alt 
Szczepan Kosior, Piotr Szewczyk, Piotr Windak, Dominik Czernik - tenor 
Sebastian, Szumski Przemysław, Józef Bałka; Piotr Zawistowski - bas 
Robert Hollingworth - dyrygent 

„Capella Cracoviensis” powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu. Z biegiem lat CC usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. Od listopada 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus. 

Chór kameralny i orkiestra CC wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych: Concertgebouw Amsterdam, Bachfest Leipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn Festspiele Brühl, Opéra Royal Versailles, Theater an der Wien, NOSPR Katowice, Filharmonia Szczecin, Misteria Paschalia Kraków. Gośćmi zespołu byli m. in.: Evelino Pidó, Christophe Rousset, Alessandro Moccia, Giuliano Carmignola, Paul Goodwin, Andrew Parrott, Paul McCreesh. 

Komentarze

Dodaj komentarz