post image
Powiat wodzisławski Od najbliższego piątku, 17 września, ruszy przebudowa wiaduktu w Bluszczowie w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej

Wykonawcą robót będzie firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Nad Bytomką 1, która w przetargu zaoferowała najkorzystniejszą cenę 1 523 509,57 zł. Niespełna połowa (700 tys. zł) kosztów inwestycji zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych przez Zarząd Powiatu z Ministerstwa Infrastruktury, ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Resztę sfinansuje ze środków własnych.

- Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego z wykorzystaniem części podpory po stronie zachodniej. Po przebudowie wiadukt zyska dwa pasy ruchu na jezdni oraz wydzielony chodnik dla pieszych, a przede wszystkim zostanie zwiększona jego nośność, która obecnie ze względu na zły stan konstrukcji jest ograniczona. Przewiduje się, że roboty potrwają do 10 grudnia bieżącego roku – informuje Wojciech Raczkowski, kierownik powiatowego biura komunikacji społecznej i informacji.

Niestety, w trakcie remontu ze sporymi utrudnieniami będą musieli liczyć się kierowcy przemieszczający się wiaduktem. Z uwagi na zakres i przyjętą technologię robót, przebudowa wymagać będzie zamknięcia dla ruchu odcinka drogi powiatowej nr 5055 S w Bluszczowie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz