fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Lifestyle jest terminem, z którym spotykamy się niezwykle często. Kojarzymy przykładowo blogi lifestylowe, sesje lifestylowe i inne podobne określenia.

Czym jednak w rzeczywistości jest lifestyle? Otóż – jest to nasz styl życia – a na ten składa się wiele różnorodnych elementów: hobby, podróże, jedzenie, kosmetyki, inspiracje, relacje, ubrania, dieta i jeszcze wiele innych. Każdy z tych elementów opisuje to, kim jesteśmy, co jest dla nas ważne, jakie wyznajemy wartości.

Lifestyle – co składa się na to pojęcie?

Jak wiemy, pojęcie lifestyle jest wielowymiarowe. Oznacza to, że składa się na nie wiele różnorodnych czynników. Chodzi bowiem nie tylko o wspomniane wcześniej zachowania i postawy, ale też o całą rzeczywistość, która nas otacza. Na to złożone pojęcie będą się zatem zakładać również: stosunek do zwierząt i ich traktowanie, dbałość o środowisko, styl ubierania się, relacje międzyludzkie, stosunek do wykonywanej pracy, uczestnictwo w kulturze, stosunek do siebie i swojego zdrowia.

Lifestyle jest zatem odzwierciedlaniem życia codziennego. Jest to wyrażane zarówno w relacjach przyjacielskich, jak też we wzorach zachowań zawodowych. Lifestyle jest to z jednej strony obraz samego siebie, z drugiej zaś to, jak postrzegają nas inni ludzie. Jest to połączenie naszych potrzeb, motywacji i pragnień, a także wszystkiego, na co składa się rodzina, kultura, relacje międzyludzkie itp. Lifestylem jest również nasz sposób odżywiania się, praca, wnętrze, stosunek do zdrowia. To wszystko sprawia, że blogi lifestylowe cieszą się tak ogromną popularnością.

Komentarze

Dodaj komentarz