Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe
Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe

Przygotowanie narzędzi ogrodowych przed zimą, pozwoli nam cieszyć się nimi przez długie lata. Narzędzia ręczne powinniśmy starannie oczyścić i posmarować je olejem lub środkiem konserwującym. To bardzo ważna czynność, gdyż ograniczy to dostęp tlenu, który wchodzi przecież w reakcję z żelazem. Podobnie postępujemy chociażby z kosiarką elektryczną, która powinna zostać oczyszczona z pozostałości ściętej trawy i błota, zaś jej noże powinny zostać zakonserwowane.

W przypadku sprzętu nawadniającego, szczególnie ważne jest jego osuszenie. Rury, zraszacze czy złączki, wymagają również właściwej konserwacji przed zimą. Przede wszystkim należy usunąć z ich wnętrza zalegającą wodę, gdyż zamarzająca ciecz w ujemnej temperaturze, może prowadzić do ich zniszczenia. W tym celu można zamontować zawory odwaniające bądź odprowadzić wodę za pomocą sprężonego powietrza.

Oczyszczone i osuszone akcesoria ogrodowe należy umieścić w zamkniętym i suchym, specjalnie zaplanowanym do tego miejscu. Dobrym pomysłem jest stworzenie konstrukcji haczyków i półeczek, na których będzie mogli je umiejscowić. 

Komentarze

Dodaj komentarz