KMP Jastrzębie  Zatrzymany 18-latek jest dobrze znany stróżom prawa
KMP Jastrzębie  Zatrzymany 18-latek jest dobrze znany stróżom prawa

Notoryczny złodziej został zatrzymany przez kryminalnych. 18-latek jest dobrze znany stróżom prawa. W przeszłości był już zatrzymywany za różne kradzieże. Podejrzany usłyszał zarzuty włamań i kradzieży na terenie miasta. 

- Jego łupem padały alkohol, sprzęt elektroniczny, artykuły chemiczne oraz spożywcze, które przedstawiały jakąś wartość i można było je szybko spieniężyć. Dwukrotnie dopuścił się kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów. Zatrzymany 15 razy, w okresie od 20 lipca do 1 października kradł w różnych sklepach samoobsługowych – informuje aspirant Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej policji.

Wartość skradzionych rzeczy zawsze była warta do 500 złotych. W ten sposób mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności karnej. 

- Jastrzębianin z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla seryjnego złodzieja – podkreśla rzeczniczka. 

Sędzia przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

To już szósty areszt za liczne kradzieże na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, w przypadku złodziei, którzy z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodów. Ta oraz inne sprawy swój finał znajdą w sądzie.
 

Komentarze

Dodaj komentarz