Fot. RMKS Rybnik
Fot. RMKS Rybnik

Znakomicie w I Pucharze Polski juniorów i juniorek, który odbył się w Gliwicach zaprezentowali się szermierze RMKS-u Rybnik. Rybniczanie na podium stanęli czterokrotnie. 

W pierwszym dniu na plansze wyszły szpadzistki. W tym dniu Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak nie miały sobie równych, w stawce 90 zawodniczek, i spotkały się w walce finałowej. Tym razem lepszą okazała się Klasik, wygrywając 15:13. Znakomite 7. miejsce zajęła kadetka, Liliana Porwoł. W drugim dniu na plansze wyszli szpadziści.

– Panowie nie chcieli być gorsi od pań i pokazali, że również należą do ścisłej krajowej czołówki. Wiktor Wałach i Adam Sojka (kadet) wspaniale walczyli przez cały dzień. Adam pokonał, w walce ćwierćfinałowej, aktualnego mistrza świata kadetów, Antoniego Sochę 13:12. W walce półfinałowej, niestety przegrał ze Stanisławem Dziurą z Sokoła Mielec 15:10 i zajął znakomite 3. miejsce. Wiktor Wałach wygrał swoją walkę półfinałową z Wojciechem Marczakiem 15:13 i w finale spotkał się z Dziurą. Niestety, tym razem lepszy okazał się zawodnik z Mielca pokonując Wiktora 15:9. Tym samym nasz zawodnik zajął 2. miejsce – relacjonuje Artur Fajkis, trener rybnickich szpadzistów.

Miejsca rybniczan podczas I PP juniorów i juniorek:
SZPADA KOBIET
1. miejsce: Alicja Klasik
2. miejsce: Kinga Zgryźniak
7. miejsce: Liliana Porwoł
18. miejsce: Patrycja Frystacka
31. miejsce: Antonina Korduła
63. miejsce: Oliwia Mężyk
80. miejsce: Maja Wuzik

SZPADA MĘŻCZYZN
2. miejsce: Wiktor Wałach
3. miejsce: Adam Sojka
15. miejsce: Dominik Sojka
20. miejsce: Augustyn Kapias
30. miejsce: Krzysztof Bezuch
63. miejsce: Tymoteusz Huwer

Komentarze

Dodaj komentarz