Foto: Lukas / Unsplash.
Foto: Lukas / Unsplash.

W czasie wtorkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia pytany był o działania organów ścigania wobec zachowań środowisk antyszczepionkowych, w tym m.in. przypadku podpalenia punktu szczepień w Zamościu, czy zakupu w Internecie certyfikatów covidowych. Niedzielski powiedział, że zjawisko handlu certyfikatami covidowymi jest przedmiotem zainteresowania jego resortu.

- W tej chwili razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się takiego handlu. To będzie karane z całą surowością. Są wnioski do prokuratury, do policji - poinformował szef MZ.

Ocenił, że karanie tego typu zachowań powinno być przedmiotem surowej polityki państwa. "Tylko taką politykę w tym zakresie sobie wyobrażam" - oświadczył. Wspomniał również, że środowisko antyszczepionkowców grupuje osoby o skrajnie nacjonalistycznych poglądach, których działania są częściowo finansowane spoza granic Polski.

W ocenie Niedzielskiego przypadki takie, jak w Zamościu, są elementem świadomej polityki. "Niestety, ta polityka dość skutecznie dzieli Polaków" - stwierdził.(PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz