Podczas dwudniowych pływackich Mistrzostw Śląska Open, odbywających się na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach 12 i 13 listopada – znakomicie zaprezentowali się pływacy RMKS-u Rybnik.
Świetnie rezultaty osiągnął, wśród 16-sto latków, Kacper Duda, który podczas sześciu startów, aż pięciokrotnie tryumfował. – Najlepszy okazał się na dystansach 50 m., 100 m. i 200 m. stylem dowolnym, 50 m. stylem motylkowym, 100 m. stylem klasycznym (w tych trzech ostatnich konkurencjach ustanawiając  rekordy życiowe), drugie miejsce wywalczył na dystansie 100 m. stylem zmiennym (również z rekordem życiowym). W tej samej kategorii wiekowej Wiktor Żak zajął trzecie miejsce na dystansie 200 m. stylem klasycznym. W kategorii 17. lat i starsi Kamil Kurzak stawał na najniższym miejscu podium, zdobywając brązowe medale na dystansach 50 m. i 100 m. stylem grzbietowym – relacjonuje Rafał Tymusz, trener rybnickich pływaków.
Znakomicie zaprezentowała się również Iga Łapeta, która zajęła miejsce tuż za podium, będąc czwarta na dystansie 100 m. stylem dowolnym wśród juniorek młodszych, czternastoletnich. Oprócz tego uplasowała się w pierwszej dziesiątce zawodniczek na dystansach 50 m. stylem dowolnym (7. miejsce), 100 m i 200 m. stylem zmiennym (6. i 7. miejsce, ustanawiając rekordy życiowe) oraz na dystansie 50 m. stylem motylkowym (7. miejsce).
– W zawodach  wystartowali również: Dominika Graba, Iga Karwot, Olaf Groborz, Paweł Burda, Dawid Ciołek i Jakub Szyniec,  którzy podczas swoich występów w większości  zanotowali znaczący progres, poprawiając własne rekordy życiowe. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów – dodaje na zakończenie trener Tymusz.