Pixabay.com
Pixabay.com

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać ze specjalistami, poradzić się i otrzymać pomoc. Na imprezie będzie można spotkać m.in. specjalistów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku – dr Ewę Adamiec–Poniewierkę, neonatolog, kierownik oddziału neonatologicznego WSS nr 3 i położną Angelę Marszolik, która wraz z grupą innych położnych prowadzi szkołę rodzenia Pępek Świata. Będą także logopedzi, fizjoterapeuci i rehabilitanci, a także psycholog. Będzie też okazja do rozmowy i praktycznej nauki chustowania, które doskonale wpływa na rozwój dzieci.

O godz. 14 rozpoczną się zajęcia z sensoplastyki, potem przyjdzie czas na zabawy z muzyką i modelowanie balonów. Od godziny 16 rozpocznie się konkurs na kreatywną budowlę, zamykanie w bańce i czarodziejskie bańki mydlane. Rybnicki Dzień Wcześniaka zakończy się około godziny 18. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Nie zabraknie również dobrej zabawy i innych konkursów. Zarówno dla dzieci jak i rodziców. Znajdzie się też coś słodkiego.

  • Miejsce: Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji
  • Termin: 20 listopada, godz. 14.00-18.00
  • Adres: ul. kard. Bolesława Kominka 43a, 44-200 Rybnik
  • W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe: Maroko Nowiny Budowlanych, Maroko Nowiny oraz Maroko Nowiny Szkoła. Niedaleko (900m) znajduje się także Dworzec Komunikacji Miejskiej w Rybniku
  • Przed budynkiem znajduje się parking.

W wydarzeniu mogą wziąć udział tylko osoby zdrowe, bez objawów choroby zakaźnej, nie mające bezpośredniego kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie/w izolacji.

- Mając również własne wcześniaki jesteśmy świadomi, że listopad to okres chorobowy, dlatego wychodzimy do Państwa na przeciw. Jeśli chcielibyście skonsultować się ze specjalistom będziecie mogli zrobić to telefonicznie zostając z chorym dzieckiem w domu. Wystarczy napisać do nas wiadomość z informacją jaki specjalista ma do Was zadzwonić oraz podać swój numer telefonu a my w godzinach 14:00-18:00 oddzwonimy - dodają organizatorzy. Wystarczy napisać wiadomość na profilu Wcześniaki mają głos.

 

Komentarze

Dodaj komentarz