Archiwum Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój 
Archiwum Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój 

Z kolei w narracji (zwłaszcza) opozycji opierająca się na tak „na niby” koncepcji idealistycznej (bo przecież nie politycznej), sprzeciwia się wypychaniu uchodźców i migrantów na stronę białoruską i nawołuje do przestrzegania prawa międzynarodowego, które tek de facto państwo polskie obecnej sytuacji realizuje.

Z przykrością odnotowuję, że ważnym elementem walki w mediach o sympatię opinii publicznej stały się fałszywe fotografie z innych konfliktów migracyjnych przedstawiające grupy koczujących na granicy ludzi. Oczywiście, aby podnieść temperaturę dyskusji kluczową rolę odgrywają fotografie i nagrania dzieci, które z oczywistych względów wywołują najwięcej emocji.

Dlatego ze swojej strony uważam, że powinniśmy dziękować: Funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji oraz Żołnierzom Wojska Polskiego. Bo to oni fizycznie stoją obecnie na straży naszych granic pomimo tego internetowego hejtu i fałszywych oskarżeń nieodpowiedzialnych ludzi. To oni swoją postawą udowadniają, że służba funkcjonariuszy i żołnierzy na naszej Polskiej granicy to prawdziwy honor i powód do dumy. Polacy powinni być dumni z ich postawy.

Dlatego jako przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój złożyłem podziękowania funkcjonariuszom i żołnierzom za ich służbę, poświęcenie i zaangażowanie w obronie Polskiej Rzeczypospolitej i Unii Europejskiej granicy.

W skierowanym liście do naszych Funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji oraz Żołnierzy Wojska Polskiego przekazałem słowa pełnego poparcia dla ich trudnej służby. Wiemy doskonale, że pełniąc obecnie bardzo ciężką służbę funkcjonariusze i żołnierze są codziennie poddawani różnego rodzaju naciskom i prowokacjom ze strony białoruskich służb.

My to wszystko wiemy, że odpierają codzienne, nawet fizyczne ataki imigrantów, którzy szturmują nielegalnie nasze granice. Dlatego jako społeczeństwo możemy dzięki ich służbie i pracy czuć się bezpiecznie.

Uważam, że jest to niezwykle ważne, aby nie dać pola do manipulacji białoruskim służbom. My też absolutnie nie zgadzamy się na wpuszczanie nielegalnych imigrantów, którzy próbują przez las, rzekę siłą szturmować naszą granicę. Dlatego dziękujemy naszym funkcjonariuszom i żołnierzom za trud i wyrzeczenia, za każdą godzinę spędzoną w służbie narodowi w obronie granic.
 

Komentarze

  • Byly Zołnierz slużby zasadniczej 24 listopada 2021 09:40............Panie Piotrze całkowicie się z Panem zgadzam ,muszę jednak z goryczą dodać iz niestety mimo sloganu "Murem za mundurem" ,poszczególne władze RP nie pamiętają o upodmiotowieniu byłych żołnierzy szczególnie Zasadniczej Służby Wojskowej co czyni nas/takich raczej frajerami i tak tez jest, a póki się to się nie zmieni, postrzegana służba wojskowa. Jako były żołnierz Zasadniczej Służby Wojskowej który wykonał w trakcie jej trwania limit skoków spadochronowych w warunkach bojowych ,stracił lata na służbę, nie tylko ze zostałem wstecznie okradziony (skoki te nie były płatne) z tego co mi wówczas za ich wykonanie gwarantowano, czyli za rok służby drugi/kolejny rok zaliczany do emerytury , to nie otrzymałem nawet od żadnej władzy RP 1% ulgi z podatku od odchodu za fakt świadczenia tej służby . W takiej sytuacji jest jeszcze tysiące. Rząd powie "bo nie ma środków, ale ja przypominam na 5 letnie Urlopy Górnicze w domku dla "młodziutkich byczków" były -dla Tych którzy powinni je odpracowywać na innych robotach ,chociażby przy ustawianiu płotu na granicy. Tak więc Polska to kraj w którym byłych żołnierzy a obecnie rezerwy stara się raczej wykorzystać niż upodmiotowić i te slogany to raczej odbieram na potrzeby czasu i władzy. Tragiczne ale syn gdy jak ze mną postąpili i innymi w takiej sytuacji ---już sam wszystko wie w temacie.
  • Sąsiad 24 listopada 2021 09:45No i dodam _Pan Piotr na Prezydenta miasta Jastrzębia -Zdroju

Dodaj komentarz