Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

Jak donoszą dziennikarze Wirtualnej Polski, firma wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy miała obiecywać leczenie umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na alzheimera czy parkinsona. Wiceminister miał osobiście przekonywać rodziców chorych dzieci, że terapia, która nie ma potwierdzenia medycznego i kosztująca 80 tys. dolarów wyleczy nieuleczalnie chorych.

- Postanowiliśmy wraz z posłanką Anita Kucharska-Dziedzic skierować do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, którego treść przeczytacie w komentarzu. To niedopuszczalne, aby człowiek o takich zarzutach, do których się nie odniósł pozostał bezkarny, a jeszcze wiekszą hańbą jest to, że zasiada w parlamencie i obejmuje Ministerstwo Sportu i Turystyki - informuje poseł Kopiec.

Poseł Kopiec zwrócił się do rządzących o wydanie stosownego oświadczenia. 

- Panie premierze Morawiecki, Panie ministrze Bortniczuk, Panie pośle Bielanie, Panie wicepremierze ds. bezpieczeństwa Kaczyński, Panie prokuraturze generalny i ministrze Ziobro. Dlaczego opinia publiczna nie doczekała się z Waszej strony oświadczenia? Dlaczego ktoś z takimi zarzutami pełni państwową funkcję? Przecież jesteście „za ochoroną życia”! Gdzie Wasze wartości, które wymieniacie przez każdy możliwy przypadek? Sytuację takie jak te ukazują Wasze prawdziwe oblicze - podkreśla.

Treść złożonego wniosku przez posła Macieja Kopca:

W trosce o dobro społeczeństwa oraz mając na uwadze ważne stanowisko rządowe zajmowane przez Prezesa firmy Mejza Business Group Sp. z o.o. pana Łukasza Mejzę, którego działania mogły wyczerpywać znamiona czynów zabronionych, naruszających przepisy Kodeksu Karnego wnosimy o niezwłoczne przeprowadzenie niezbędnych czynności zmierzających do zbadania okoliczności sprawy i jak najszybszego jej wyjaśnienia. W szczególności wnosimy o:

  1. ustalenie i przesłuchanie pokrzywdzonych na okoliczność ustalenia sposobu pozyskiwania klientów przez pana Łukasza Mejzę oraz osoby znajdujące się pod jego kierownictwem,
  2. przesłuchanie pana Łukasza Mejzy na okoliczność ustalenia, w jakim zakresie firma Mejza Business Group Sp. z o.o. miała zajmować się terapią komórkami pluripotencjalnymi oraz przedstawienia medycznych dowodów na skuteczność terapii tymże komórkami,
  3. ustalenie rachunków bankowych należących do pana Łukasza Mejzy albo firmy Mejza Business Group Sp. z o.o. w celu ustalenia, czy nie znajdują się na nich środki zdobyte w wyniku przestępstwa. 

Komentarze

  • o2 26 listopada 2021 10:29Pan poseł Kopiec lepiej zająłby się pracą na rzecz swoich wyborców, a nie wojenkami politycznymi. Stał się specem od pisania pozwów sądowych z których nic logicznego dla naszego regionu nie wynika. Żenada

Dodaj komentarz