Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

Hanna Pasterny mieszka w Jastrzębiu-Zdroju. Jest magistrem filologii romańskiej, ukończyła również studia podyplomowe poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i studia podyplomowe z logopedii. Pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku, pracowała też w biurze poselskim. Ponadto uczy brajla, w szkołach prowadzi zajęcia oswajające z niepełnosprawnością a dla pracodawców szkolenia o komunikacji z niepełnosprawnym pracownikiem. Otrzymała wyróżnienia „Człowiek bez barier”, Lady D i Nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa. W roku 2017 jej sylwetka została przedstawiona w publikacji „Lista mocy” prezentującej stu najbardziej wpływowych niepełnosprawnych Polaków.

Prócz francuskiego zna również dobrze język angielski i podstawy hiszpańskiego. Lubi czytać, słuchać muzyki klasycznej i poezji śpiewanej, rozmawiać z przyjaciółmi. Jednak wolny czas spędza też aktywnie: jeździ na tandemie, uprawia nordic walking w specjalnej uprzęży do chodzenia w parach, podróżuje.

Autorka książek „Moje podróże w ciemno”, „Tandem w szkocką kratkę”, „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”, artykułów dotyczących niepełnosprawności i opracowania „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych”.

  • 7 grudnia, godzina 17.00
  • Biblioteka Racibórz, ul. Kasprowicza 12.

Komentarze

Dodaj komentarz